برای کسب و کار خودمان چه سیستم وبلاگ نویسی را انتخاب کنیم ؟

برای کسب و کار خودمان چه سیستم وبلاگ نویسی را انتخاب کنیم ؟

سال ها از مطرح شدن واژه های ی وبلاگ و وبلاگ نویسی می گذرد، اما تعریف آن در سال های گذشته تغییر کرده است. وبلاگ ها این روزها محلی برای معرفی برند ها و کسب و کارها هستند، یا به عبارتی مسیری برای افزایش ترافیک سایت و فروش بیشتر. آمارها نشان می دهد کسب و کارهایی که وبلاگ دارند، صفحات شان ۴۳۴ درصد بیشتر از صفحات کسب و کارهای دیگر در موتور های جست و جو شاخص بندی می شوند.

اما پیش از شروع وبلاگ نویسی، انتخاب یک سیستم مدیریت محتوای خوب، اهمیت بالایی دارد، چرا که انتخاب یک سیستم اشتباه، انتشار و مدیریت محتوا و در نتیجه دریافت خروجی مطلوب شما را با مشکل روبرو خواهد کرد.

در زیر نگاهی آماری به سه CMS معتبر و مطرح دنیا داریم که علاوه بر رایگان بودن، متن باز هستند و امکان توسعه برایشان فراهم است.

WordPress

  • بیش از ۴۰۰۰ پوسته
  • ۴۵۰۰۰ افزونه ی رایگان
  • ۱۴۰ میلیون دانلود از ماه April سال جاری

نصب و راه اندازی WordPress بسیار آسان است و  بسیاری از سیستم های میزبان وب سایت، از آن پشتیبانی می کنند. بد نیست بدانید سایت هایی مثل TechCrunch، The New Yorker و سایت های مشابه دیگر بر بستر WordPress سوار هستند.

 

Drupal

بیش از ۲۰۰۰ پوسته رایگان

۳۴۰۰۰ افزونه

بیش از ۱۵ میلیون دانلود

مزیتی که Drupal نسبت به WordPress دارد، این است که راهکار های پیچیده تری می تواند ارائه کند. همچنین ویژگی های امنیتی که Drupal دارد، قابل چشم پوشی نیست، به ویژ اگر سناریو های امنیتی مهمی مطرح باشند.

Joomla

بیش از۱۰۰۰ پوسته رایگان

۷۰۰۰ افزونه

۶۳ میلیون دانلود

جوملا در گذشته ها، به خاطر فراهم کردن امکانات گسترده و توسعه پذیر، انتخاب خیلی از سازمان ها و افراد بود، اما مدتی است که جای خود را به به WordPress یا Drupal داده است. به هر حال اگر گزینه ی دیگری نداشتید شاید Joomla بتواند نیاز شما را مرتفع کند.

 

اگر هنوز هم انتخاب بین CMS های بالا سخت است، شاید امار های زیر بتواند به شما کمک کند راحت تر تصمیم بگیرید:

بیشترین CMS دانلود شده در بین موارد معرفی شده، WordPress است، و ۲۲ درصد کل سایت های دنیا با آن ساخته شده اند. از طرفی Drupal از نظر انعطاف و قابلیت توسعه، امتیاز بالاتری دارد. از طرفی با WordPress شما در کمترین زمان یک محصول آماده به کار دارید، اما با Drupal قطعات این محصول را خواهید داشت تا خودتان محصول مورد نظرتان را بسازید.

برگرفته از :

How To Pick The Best CMS For Your Business Blog

Share

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه ما شوید
و فیلم ها و مطالب آموزشی را زودتر از بقیه دریافت کنید

تکمیل عضویت
اطلاعات شما پیش ما محفوظ می ماند
عضو خبرنامه شوید و آخرین فیلم ها و پیشنهاد ها را زودتر از بقیه دریافت کنید.
تکمیل عضویت