در سال ۲۰۱۸ باید منتظر چه ابزارهایی برای بازاریابی باشیم

در سال 2018 باید منتظر چه ابزارهایی برای بازاریابی باشیم

با پیشرفت روز افزون فناوری، به ابزارهایی که می توان از آنها برای  تبلیغات و بازاریابی در دنیای مجازی استفاده کرد افزوده می شود. در سال های اخیر، ابزارهای تحلیل رفتار کاربر، به ویژه در حوزه ی تجربه ی کاربری نقش مهمی در بازاریابی داشته اند، و البته در این بین Email Marketing، Adwords، تولید محتوا (Blog  یا ویدئو) هر روز با امکانات جدیدی بازاریابان را به سمت اهداف دقیق تر خود پیش برده اند. البته که از بین ابزارها، نقش Influencer ها نیز قابل چشم پوشی نیست، به ویژه کارکردی که این افراد در شبکه هایی مانند Instagram می توانند داشته باشند.

پیشرفت ابزارهای بازاریابی به اینجا محدود نمی شود. در سال ۲۰۱۸، باید منتظر تاثیرات جدید فناوری هایی مانند واقعیت مجازی، ابزارهای برساخته از هوش مصنوعی و مواردی از این دست باشیم، که در ادامه به آنها می پردازیم.

کمپین های تصویری با بهره گیری از واقعیت مجازی

تقریبا این روزها همه ی نرم افزارهای ویرایش تصویر، امکان ایجاد فیلم های با نمای ۳۶۰ درجه را به خود اضافه کرده اند. در حقیقت، بازاریابان می توانند با بهره گیری از واقعیت مجازی به حس مخاطب خود دسترسی بیشتری داشته باشند و با تحریک حس افراد، به اهداف خود بیشتر نزدیک شوند. به عنوان مثال، شما می توانید در خانه بنشینید، دوربین لپ تاپ یا گوشی خود را روشن کنید و لباس دلخواه خودتان را پرو کنید. بی شک این چنین حسی، در ترغیب افراد به خرید بیشتر موثر است.

ربات های که چت می کنند

ربات هایی که با مشتریان بتوانند چت بکنند، چیز جدیدی نیستند، در واقع در سال ۲۰۱۷ هم مطرح شدند اما توجه زیادی به آنها نشد. انتظار می رود در سال ۲۰۱۸ سازمان ها از هوش مصنوعی و تعبیه کردن آن در ربات ها برای تعامل با مشتریان استفاده کنند. پیش بینی اوراکل این است که تا سال ۲۰۲۰، ۸۰ درصد افراد شاغل در حوزه ی بازاریابی از این ربات ها استفاده کنند.

سرمایه گذاری بیشتر روی influencer marketing

بازاریابی با کمک افرود معروف، مانند بازیگرها، ورزشکاران، کسانی که تعداد دنبال کننده هایی زیادی در شبکه های اجتماعی دارند، influencer marketing نام دارد. بررسی ها نشان می دهد از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶، استفاده از این روش بازاریابی ۹۰ درصد رشد داشته است.

بسیاری از بازاریابان این روش را یکی از به صرفه ترین روش های کار خود ارزیابی کرده اند، چرا که این روش به شناخته تر شدن یک برند و افزایش اعتبار آن کمک بسیاری می کند.

جست و جوی صوتی و تاثیر آن بر SEO

شاید شما هم در گوگل جست و جویی انجام داده باشید که نتیجه ی آن متفاوت تر از  یک فهرست از لینک ها به شما نمایش داده شده باشد. مثلا، اگر وضعیت آب و هوای شهر خودتان را جست و جو کنید، در قالب یک جعبه ی مجزا نتایج آن را به شما نمایش می دهد. این ویژگی، featured snippet نام دارد. حال این که شما بتوانید با استفاده از قابلیت های صوتی نیز جست و جویی در گوگل انجام دهید و نتیجه ای را دریافت کنید، در همین مقوله قرار می گیرد.

با احتساب افزایش روزمره جست و جو با بهره گیری از امکان صوت، اهمیت SEO سایت ها برای نمایش نتایج مرتبط افزایش پیدا می کند، و افراد فنی در این حوزه باید به فکر این موضوع باشند.

بازاریابی دیجیتال به کنار زدن بازاریابی سنتی ادامه می دهد

داده ها نشان می دهد که افراد روز به روز بیشتر از ابزارهای دیجیتال خود استفاده کرده، و ضمن کمتری را  با تلویزیون سپری می کنند.

از طرفی جالب است بدانید که ۴۹ درصد سازمان ها، هنوز استراتژی مشخصی برای بازاریابی دیجیتال ندارند، و این فرصت مناسبی برای بازاریابان دیجیتال است تا حضور خود را پر رنگ تر کنند. بیشتر کسب و کار های کوچک تا متوسط درک خیلی سطحی از SEO دارند و ۶۰ در افراد هم هنوز با مفهوم  PPC (Pay Per Click) آشنا نیستند.

 

برگرفته از :
Top 7 BOLDEST Marketing Predictions for 2018

Share

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه ما شوید
و فیلم ها و مطالب آموزشی را زودتر از بقیه دریافت کنید

تکمیل عضویت
اطلاعات شما پیش ما محفوظ می ماند
عضو خبرنامه شوید و آخرین فیلم ها و پیشنهاد ها را زودتر از بقیه دریافت کنید.
تکمیل عضویت